Najistotniejsze informacje na temat basenu w ogrodzie!

Data dodania:
Kategoria: Dom i ogród
Ocena
0.00

Basen we własnym ogrodzie jest fenomenalną rzeczą. Któż by takiego nie chciał w upalne dni? Z pewnością każdy chętnie by skorzystał! Nie musisz już wychodzić na pływalnię, żeby popływać. Wystarczy, że kupisz basem dmuchany lub stelażowy i napełnisz go wodą. Rynek jest pełen różnorodnych basenów, które wybierzesz zgodnie z własnymi preferencjami. Dla Ciebie proponujemy duży basen o głębokości 1,5 metra, a dla dzieci dmuchane kąpielisko!

Jak prawidłowo przygotować grunt pod basen w ogrodzie?

Jeżeli wybrałeś już basen, powinieneś dobrze przygotować dla niego miejsce. Jeżeli nie przeszkadza Ci usytuowanie go na trawie, to powinieneś szczegółowo sprawdzić, czy w ustalonym miejscu nie leżą żadne kamienie, czy śmieci, które nieoczekiwanie mogą przebić dno basenu. Aby poza tym zabezpieczyć kąpielisko, powinno się nabyć stosowną matę bądź styropian, które zmiękczą podłoże. Z pewnością nie chcesz również, aby do basenu wpadała przesadna ilość insektów, jak również traw niesionych z wiatrem. W tym celu możesz zakupić stosowną pokrywę, którą założysz, podczas gdy nie będziesz mieć ochoty na kąpiele. W sklepach dostępne są również specjalne maty grzewcze w postaci folii bąbelkowej, dzięki którym znajdująca się we wnętrzu woda prędzej się nagrzeje.

Jaki wybrać basen do swojego ogrodu? Możesz wbudować go w ziemię lub postawić składany!

Jest to kłopot wielu osób, które zastanawiają się nad nabyciem sporego basenu do ogrodu. Te przenośne są przede wszystkim znacznie tańsze, bo ich koszt wynosi od 600 do 5000 zł. To, za co bez wątpienia będziesz musiał zapłacić, to woda (zależnie od rozmiaru Twojego basenu), prąd oraz wszelkie dodatkowe sprzęty, takie jak materace do pływania, ochrona przed słońcem, pokrywa do basenu bądź drabinka (jeśli nie ma jej w komplecie) filtry. Baseny wbudowane w ziemie częstokroć wymagają pozwolenia na budowę, której cena waha się od 10 000 do 40 000 zł. Do tego konieczne jest jego systematyczne sprzątanie, jak również filtracja wody. Koszty utrzymania basenu całorocznego to nawet 2000 zł. Zanim zdecydujesz się na nabycie jednego z nich, zaznajom się z dostępnymi modelami oraz zastanów się, jak często będziesz z niego korzystał, by na pewno okazał się wart swojej ceny.

Basen w ogrodzie! Jak korzystać z niego w bezpieczny sposób?

Jeżeli chcesz korzystać z basenu w bezpieczny sposób, to powinieneś przemyśleć, dla kogo on ma być i w jakim rozmiarze? Wiadome jest, że dziecko jest mniejsze, a jego bezpieczeństwo zależy od Ciebie. W basenie o sporych rozmiarach zainstaluj drabinkę, która wesprze Twoje dziecko w chodzeniu i wychodzeniu z kąpieli. Rzecz jasna, rodzic powinien sprawować w tym czasie opiekę! Mianowicie w mniejszym basenie wystarczające okaże się podłączenie do niego filtra i wyłączenie podczas kąpieli.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii