Dowiedz się, co należy zrobić podczas sprzedaży mieszkania!

Data dodania:
Kategoria: Nieruchomości
Ocena
0.00

Planujesz sprzedać swoją nieruchomość? Robisz to pierwszy raz w swoim życiu i nie bardzo wiesz, za co się zabrać? Nic się nie martw! My doradzimy Ci, co trzeba zrobić, zanim sprzedasz mieszkanie? W pierwszej kolejności są potrzebne dokumenty. Musisz ich dopilnować, aby mieć czystą kartę i tym samym otwartą furtkę do sprzedaży. Następnie przygotuj mieszkanie na wizytę potencjalnych nabywców. W ostatnim kroku zdobądź wiedzę, jak przeprowadzić ostateczną rozmowę!

Decyzja o sprzedaży – kompletowanie dokumentów i rzetelna wycena nieruchomości!

Kiedy myślimy o jakiekolwiek legalnej transakcji, powinniśmy naszykować wszystkie niezbędne dokumenty. Na początku sprawdź, jak wygląda twoje prawo do sprzedania nieruchomości. Zdarza się, że podmiot sprzedaży posiada paru właścicieli czy też postępowanie spadkowe nie zostało jeszcze zakończone. Istotna jest prawidłowa analiza dokumentu nabycia praw do mieszkania. Następną rzeczą, którą każdy poważnie podchodzący do sprzedaży powinien uczynić, jest upewnienie się, że nie poniesiemy kosztów podatkowych związanych z transakcją oraz pieniędzmi, jakie za nią dostaniemy. Można się przed nimi uchronić, ale to zależy od okresu, kiedy nabyliśmy mieszkanie oraz po jakim czasie je sprzedajemy, jaką cenę pragniemy uzyskać i na co przeznaczymy zdobyte przez nas pieniądze?

Kiedy dopełnimy wyżej opisanych formalności, powinniśmy zastanowić się nad wyceną naszej nieruchomości. Kluczowe jest odnalezienie potencjalnej grupy docelowej, którą może zaciekawić nasze mieszkanie oraz jak dużo pieniędzy może ona przeznaczyć na jego zakup? Pozwoli nam to również ustalić specyfikę ogłoszenia, które w największym stopniu może ich zachęcić do pozostania na nim dłużej, a może nawet do zadzwonienia do nas i umówienia się na wizytę. Określmy, jak dużą powierzchnię ma nasze mieszkanie. W jakiej lokalizacji się znajduje? Czy nieruchomość jest przy głównej drodze, czy może bardziej na uboczu? Od kiedy było oddane do użytku? W jakim jest standardzie? W jakich latach został wybudowany budynek, w którym mieści się nasze mieszkanie? Powinno się sprawdzić ceny mieszkań o podobnym wykończeniu, lokalizacji, jak również czy ich ceny w tej chwili rosną, czy spadają. Jest to trudne zadanie, dlatego niezwykle pomocna będzie opinia rzeczoznawcy.

Niezbędne jest przygotowanie mieszkania do sprzedaży!

Naszykowaliśmy najważniejsze dokumenty, określiliśmy cenę, znamy mniej więcej ewentualnych klientów, więc przyszedł czas na zadbanie o wizerunek naszej nieruchomości oraz dostarczenie jak najbardziej pozytywnych wrażeń osobom oglądającym. Fundamentalną czynnością jest jego drobiazgowe wysprzątanie, naprawienie zepsutych akcesoriów oraz usterek, na przykład wymiana żarówek. Najistotniejsze jest pierwsze wrażenie, z tej przyczyny usuń wszelkie niepotrzebne przedmioty dotychczasowych lokatorów. Odmaluj ściany – są to powierzchnie, które nawet bez żadnych niepożądanych czynników ulegają ubrudzeniu. Doda to mieszkaniu świeżości oraz zyska ono wizualnie na wielkości. Zadbaj także o balkon, świeże ręczniki oraz wyniesienie śmieci. Sprawdź, czy instalacje wodne i elektryczne działają poprawnie, nie tylko dla bezpieczeństwa nowych mieszkańców, ale także dla swojego spokoju oraz komfortu.

W czasie oglądania mieszkania zaproponuj aktualnym lokatorom wyjście na spacer, do kina, czy też do restauracji. Podsumowując wszystko, najlepiej, jeśli potencjalni nabywcy będą mogli poczuć się jak u siebie w domu. W sytuacji, gdy mieszkanie jest w stanie deweloperskim, sprawa jest znacznie prostsza. Wystarczy pobieżne uprzątnięcie. Gdy nie masz czasu na zajęcie się porządkami, zawsze możesz wynająć firmę sprzątającą, która zrobi te wszystkie czynności za Ciebie.

Promocja Twojej nieruchomości – daj się zauważyć w gąszczu konkurencyjnych ofert!

Możemy publikować ofertę, ale jeżeli nie uczynimy tego poprawnie, jest duże prawdopodobieństwo, że zginie ona w gąszczu setek ofert emitowanych codziennie do sieci. Do odpowiedniej promocji potrzebujemy porządnej reklamy, co nie tylko przyczyni się do wzrostu ilości ludzi odwiedzających Twoje ogłoszenie, ale również ilość zapytań, telefonów oraz maili zwiększających szansę na zdobycie odpowiedniego kupca!

Jasny i dogodny kontakt w sprzedaży mieszkania oraz warunki negocjacyjne!

Jasny przekaz w ogłoszeniu o sprzedaży mieszkania jest bardzo dobrze widziany. Klienci nie lubią szukać danych do kontaktu i dzwonić po kilka razy. W razie nieodebrania połączenia mogą się szybko zrezygnować z naszej oferty. Przygotuj się na to i zamieść w ogłoszeniu widoczny numer telefonu oraz wiadomość z możliwymi godzinami na rozmowę. Kiedy nadejdzie moment oglądania nieruchomości, przyjdzie pewnie czas na negocjacje! Chcąc wyjść na tym dobrze, bądź spokojny, spróbuj opanować ewentualne negatywne emocje, a także z niczym się nie spiesz. Zawsze możesz poprosić o czas na zastanowienie.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii